Sytuacja na rynku pracy mobilizuje firmy do poszukiwania nowych atrakcyjnych sposobów dotarcia do kandydatów i wyróżnienia się jako pracodawca. Eniro Polska wykorzystuje w tym celu pomysł wdrożony przez polski start-up Waywer. Rozwiązanie to pozwala na spersonalizowaną komunikację z kandydatami w procesie rekrutacyjnym za pośrednictwem wiadomości wideo jeszcze przed pierwszym spotkaniem z rekruterem. Coraz częściej firmy i instytucje szukają potencjalnych pracowników w sposób odbiegający od tradycyjnych form rekrutacji.
Rynek pracy mocno się zmienia. Obecnie coraz częściej to pracodawcy muszą walczyć o wartościowych pracowników, a nie odwrotnie. W związku z tym duże firmy poszukują rozwiązań, dzięki którym będą mogły wyróżnić się na tle innych. Pomocny okazuje się produkt stworzony przez polski startup.
Rozwiązanie proponowane przez Waywer, które zdecydowała się wdrożyć do procesu rekrutacji firma Eniro Polska, polega na wysyłaniu spersonalizowanych wideo-wiadomości do kandydatów. Osoba otrzymuje wiadomość na telefon za pośrednictwem SMS’a lub e-maila. Kliknięcie w link przekierowuje kandydata do wiadomości wideo. Krótki film zawiera wypowiedź rekrutera, a także szczegóły dotyczące miejsca spotkania czy zaproszenie do zapoznania się z poradnikiem „Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej”. Wiadomość może być dowolnie konfigurowana – można ją wzbogacić np. o mapy z lokalizacją siedziby firmy, linki do kanałów społecznościowych pracodawcy, dodatkowe filmy, zdjęcia czy grafiki. Innowacja Waywer nie tylko usprawnia proces rekrutacyjny, ale stanowi również wartość dodaną w budowaniu pożądanego employer brandingu. Obecnie monitorujemy efektywność wdrożenia tej nowoczesnej usługi i zauważyliśmy życzliwe przyjęcie tego kanału komunikacji ze strony kandydatów. – mówi mówi Anna Strutyńska, dyrektor personalny w Eniro Polska. W klasycznym procesie rekrutacji to pracodawca zazwyczaj wie jak wygląda kandydat, dzięki zastosowaniu wideo – wiadomości kandydat ma szansę poznać przedstawiciela firmy zanim pojawi się na rozmowie rekrutacyjnej. Spersonalizowany komunikat wideo pozwala pracodawcy na wyróżnienie się spośród innych firm zabiegających o uwagę kandydata. Może mieć to znaczący wpływ na sukces rekrutacji, szczególnie jeśli naszym kandydatem jest przedstawiciel pokolenia Millenialsów, dla którego liczy się szybki i bezpośredni kontakt z pracodawcą, najlepiej za pomocą smartfona. Od 1 sierpnia 2018 roku można otrzymać dofinansowanie w wysokości 300 zł w ramach programu „Dobry Start”. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl prezentuje użytkownikom listę miejsc, w których można osobiście składać wnioski o jednorazowe wsparcie dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Obecnie w serwisie znajduje się 2 489 punktów z całej Polski.
Wyprawka 300 plus to świadczenie w ramach programu „Dobry Start”. Umożliwia on jednorazową wypłatę 300 zł na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod warunkiem, że mieszka on oraz uczy się na terenie Polski. Świadczenie to przysługuje rodzicom na dziecko uczące się, aż do ukończenia 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze są przyznawane niezależnie od dochodu rodziny. Program „Dobry Start” rozpoczął się w lipcu, a początkowo wnioski można było składać wyłącznie online lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia można zrobić to również osobiście m.in. w urzędach miast, gmin czy ośrodkach pomocy społecznej. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl jako jedyna w Polsce udostępniła funkcjonalność związaną z programem „Dobry Start”. Użytkownicy mogą z niej skorzystać zarówno w mobilnej jak i desktopowej wersji serwisu. Po wpisaniu słów kluczowych takich jak „dobry start”, „dobry start+”, „dobry start dla ucznia”, „300+” czy „piórnikowe” i wskazaniu lokalizacji, wyszukiwarka pokazuje listę punktów przyjmujących zgłoszenia w danej okolicy. Każdy punkt zawiera pełne dane teleadresowe oraz jest zlokalizowany na mapie, daje możliwość wyznaczenia najkrótszej trasy dojazdu do wybranego miejsca. Do tej pory złożono prawie 850 tysięcy wniosków drogą elektroniczną, ale podobnie jak w przypadku programu „500+”, zapewne większość uprawnionych osób zechce złożyć wnioski osobiście. Chcemy ułatwić ten proces, dlatego w Panoramie Firm pokazujemy listę punktów przyjmujących wnioski. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu w Eniro Polska. Dzięki tej funkcji można szybko namierzyć najbliższy punkt przyjmujący zgłoszenia, sprawdzić jego położenie na mapie, wyznaczyć trasę dojazdu. Obecnie baza punktów obsługujących program „Dobry Start” liczy blisko 2,5 tysiąca miejsc, ale na bieżąco aktualizujemy i rozbudowujemy tę listę. – dodaje Adrian Hinc. Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostałe osoby, którym nie uda się złożyć wniosku w wakacje, w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Należy jednak pamiętać, że na złożenie dokumentów jest czas jedynie do 30 listopada. Panoramafirm.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka lokalna w Polsce – co miesiąc notuje ponad 5 milionów wizyt, w trakcie których użytkownicy poszukują usług, produktów, firm i ich lokalizacji. |
Archiwa
Listopad 2018
Kategorie
Wszystkie
|